25 Marzec 2023 04:44
Nawigacja
Artykuły » WYDARZENIA » ARCHIWUM WYDARZEŃ - ROK 2007
ARCHIWUM WYDARZEŃ - ROK 2007

Wydarzenia w roku 2007


21.10.2007

ODBYŁY SIĘ WCZEŚNIEJSZE WYBORY PARLAMENTARNE  - 21 X 2007  


01.10.2007 r.

Informacja o wynikach naboru na stanowisko Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Urzędzie Gminy GrabowiecW wyniku zakończenia procedury konkursowej - na stanowisko Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Urzędzie Gminy Grabowiec została zatrudniona z dniem 01 października 2007 roku Pani inż. Barbara Sitarz zam. Hołużne, 22-425 Grabowiec. Wyłoniona w wyniku konkursu w ocenie Komisji w stopniu zadawalającym spełniła kryteria zawarte w ogłoszeniu Wójta Gminy o naborze na stanowisko kierownika usc.

 30 września 2007 r. wieczorem zmarła nasza koleżanka Teresa Brzezińska. Od 1973 roku pracowała w tut. Urzędzie Gminy na różnych stanowiskach a przez ostatnie 17 lat była kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego w Grabowcu. W dniu dzisiejszym tj. 02 października odbył się pogrzeb. Mężowi, Córkom i Rodzinie składamy wyrazy współczucia. Koleżanki i Koledzy z Urzędu Gminy. Mowa pożegnalna wygłoszona przez Wójta Gminy >>  
Fotoreportaż >> 
 WÓJT GMINY GRABOWIEC oraz KIEROWNIK URZĘDU STANU CYWILNEGO zorganizowali uroczystość wręczenia medalu „ZA DŁUGOLETNIE POŻYCIE MAŁŻEŃSKIE”Uroczystość rozpoczęła się 30 września 2007 r. o godz. 12:00 mszą św. w miejscowym kościele.Po mszy odbyło się uroczyste spotkanie w sali konferencyjnej tut. Urzędu Gminy i dekoracja zaproszonych Jubilatów medalem „ZA DŁUGOLETNIE POŻYCIE MAŁŻEŃSKIE”
Fotoreportaż >>


 

11.09.2007 r.

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, Polski Związek Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych oraz Wójt Gminy Grabowiec - zorganizowali  w dniu 23 września 2007 roku w Grabowcu Górze uroczystość patriotyczną przy pomniku upamiętniającym tragiczne wydarzenia związane z napaścią sowiecką na Polskę.
Opis wydarzeń "Mały Katyń" >> "Rozstrzelany szpital" >>
Fotoreportaż  >> 
 


10.09.2007

WCZEŚNIEJSZE WYBORY PARLAMENTARNE -  21 X 2007 Wyborczy kalendarz do 30 września wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast muszą powołać obwodowe komisje wyborcze - wynika z z postanowienia prezydenta w sprawie przyśpieszonych wyborów parlamentarnych, który opublikowała w sobotę PKW. 

 


  Dożynki powiatowe organizowane już po raz dziewiąty, tym razem odbyły się na Błoniach w Grabowcu w niedzielę 2 września 2007 r.

Wspólną modlitwą podczas uroczystej mszy świętej dziękowano za tegoroczne płody rolne. W czasie nabożeństwa starostowie dożynek Jolanta Żołnierczuk z Orantowic i Kazimierz Kodeniec z Grabowca przekazali na ręce gospodarzy dożynek - starosty Henryka Mateja i wójta Zdzisława Koszela chleb upieczony z tegorocznych zbiorów a wszystkie dary złożone przez przybyłych rolników zostały symbolicznie poświęcone. Każdy uczestnik dożynek mógł skosztować chleba z nowego ziarna.Wieńce dożynkowe zaprezentowane zostały podczas korowodu dożynkowego. Wzięło w nim udział około 1000 osób wśród nich przedstawiciele rolników, kapel i zespołów ludowych. Konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy został rozstrzygnięty w dwóch kategoriach: wieńca tradycyjnego i współczesnego. Komisja konkursowa wśród 44 zgłoszonych wieńców przyznała w kategorii wieńca tradycyjnego:I miejsce -zespół śpiewaczy Zarudzianki z Zarudzia gmina Nielisz;II miejsce -delegacja wsi Rogów gmina Grabowiec, III miejsce- delegacja sołectwa wsi Wywłoczka gmina ZwierzyniecW kategorii wieńca współczesnego:I miejsce -zespół śpiewaczy KGW Trzepiecianie gmina Adamów, II miejsce -zespół śpiewaczy Roztoczanki z miejscowości Sochy gmina Zwierzyniec, III miejsce -zespół Bliżowskie Perełki z miejscowości Bliżów gmina AdamówUroczystości towarzyszył przegląd dorobku kulturalnego Powiatu Zamojskiego,w którym wzięły udział kapele ludowe, zespoły folklorystyczne, wystawcy sztuki ludowej i łowieckiej. Rolnikom służono radą w stoiskach wystawienniczych największych firm z branży rolniczej w regionie. Na zakończenie dożynek odbył się również festyn rekreacyjno-sportowy dla dzieci i młodzieży.
 PROGRAM:- do godz. 9:15 - przyjazd delegacji dożynkowych, zespołów, formowanie korowodu- 9:15 spotkanie Starosty Zamojskiego z rolnikami,- 9:45 korowód dożynkowy- 10:00 Msza Święta IMPREZY TOWARZYSZĄCE: 14:00 - wystawa rolnicza i sztuki ludowej, 14:15 - koncert zespołów artystycznych, 14:15 - festyn rekreacyjno-sportowy, 18:00 - 24:00 Koncert Zespołu „MEFFIS"  
Fotoreportaż z dożynek. Zdjęcia Tadeusz Halicki >> 


30.08.2007r.

Nowa droga. Zakończono prace przy układaniu nawierzchni asfaltowej na drodze Szystowice-Henrykówka-Bereść na odcinku o długości 940 mb. Koszt inwestycji - 157 tys zł. Cała kwota pochodzi z budżetu gminy. Zakończono również budowę chodnika w Tuczępach na odcinku o długości 321 mb od kościoła do cmentarza. Koszt ponad 40 tys zł z budżetu gminy. Starostwo Powiatowe przekazało nieodpłatnie kostkę brukową na ten cel. 04 lipca 2007 r.

Ochotnicza Straż Pożarna w Ornatowicach otrzymała na wyposażenie samochód gaśniczy marki Mercedes-Benz wyposażony w zbiornik wody o pojemności 2,5 tys litrów i szybkie natarcie. Samochód jest używany, ale o wiele lepszy i bardziej nowoczesny od ponad trzydziestoletniego Stara jakim dotychczas dysponawała ta jednostka.29 lipca 2007 roku OSP Ornatowice obchodziła uroczyście  jubileusz 80-lecia. W tym dniu przekazano i poświęcono samochód gaśniczy. 

 


W ramach promocji Gminy - Wójt wydał "Mapę Turystyczną Gminy Grabowiec" z oznaczoną trasą rowerową. Mapę można otrzymać bezpłatnie w sekretariacie Urzędu Gminy albo w miejscowym GOK-u >> str 1,  >> str 2. Oficjalne otwarcie trasy rowerowej odbyło sie w dniu 27. 07. 2007 r. Artykuł w Kurierze Lubelskim z 11-12 sierpnia 2007 r pt "Rowerem przez wieki" Anny Litwin i Mateusza Skórzewskiego.


22.07.2007 r.Tragedia polskich pielgrzymów. W katastrofie polskiego autokaru we francuskich Alpach zginęło 26 osób, 24 są ranne. Autokar wiózł pielgrzymów, którzy odwiedzali sanktuarium Matki Boskiej de la Salette w Alpach. Prezydent ogłosił trzydniową żałobę narodową.

 


W dniu 13 lipca 2007 r. w Konkatedrze w Lubaczowie odbył się pogrzeb ks. prałata Franciszka Nuci.
Foto.T.Halicki - Fotoreportaż z pogrzebu >>
W poniedziałek, 9 lipca br., o godz. 19.50, zmarł w szpitalu w Staszowie, w wyniku odniesionych obrażeń w wypadku samochodowym w miejscowosci Kurozwęki, w drodze do Częstochowy na międzynarodową konferencję egzorcystów, ks. prałat Franciszek Nucia, proboszcz Konkatedry i dziekan w Lubaczowie.Franciszek Nucia urodził się 10 lutego 1942 r. w Kol. Dziecinin (parafia Fajsławice). Święcenia kapłańskie przyjął w Lublinie, dnia 26 czerwca 1966 r., z rąk J.E. Bp. Piotra Kałwy. Pracował jako wikariusz w parafiach: Wilkołaz (1966), Stary Zamość (1966-70), Lublin - par. św. Teresy(1970-74), Grabowiec (1974-88). W roku 1988 został proboszczem parafii Grabowiec, natomiast w roku 1995 proboszczem parafii św. Stanisława w Lubaczowie. W roku 1988 został wicedziekanem dekanatu Uchanie, w roku 1992 dziekanem dekanatu Grabowiec, a w roku 1995 dziekanem dekanatu Lubaczów. Od roku 2003 pełnił funkcję egzorcysty diecezjalnego. Odznaczony został godnościami: kanonika honorowego Kapituły Zamojskiej (1991), kanonika gremialnego Kapituły Konkatedralnej w Lubaczowie (1995), oraz kapelana honorowego papieskiego (2005).

 


10 lipca 2007 r.Drugi etap budowy chodnika w kierunku Grabowca Góry zakończony. Pierwszy odcinek tego chodnika zbudowany w roku ubiegłym (200 mb) i ten zbudowany obecnie (150 mb) zdecydowanie poprawiły  bezpieczeństwo pieszych, którzy dotychczas korzystali z ruchliwej drogi powiatowej.

 


W dniu 01 lipca 2007 roku zmarł w wieku 93 lat, znany na terenie Gminy Grabowiec żołnierz Armii Krajowej - płk. Kazimierz Wróblewski ps. "Maryśka" i " Ryś", dowódca oddziału leśnego AK i Komendant Rejonu Grabowiec AK. 

Uroczystości pogrzebowe odbyły się w dnu 07 lipca 2007 roku w Grabowcu. Płk. K. Wróblewski został pochowany na cmentarzu w Grabowcu w grobie rodzinnym Rudnickich, gdzie 14 grudnia 1982 r. spoczęła jego żona Janina zd. Rudnicka - żołnierz Armii Krajowej ps. "Mada"Fotoreportaż z pogrzebu -  Tadeusz Halicki  >>
Jerzy Masłowski - Kazimierz Wróblewski „Ryś”, „Maryśka”, „Ostatni” >>plik pdf

 W dniu 01 lipca 2007 r. o godzinie 11:30 w Sitańcu - odbyły się POWIATOWE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE DLA JEDNOSTEK OSP POWIATU ZAMOJSKIEGO. Z Gminy Grabowiec startowały: OSP Grabowiec i i Grabowiec-Góra W dniu 23 czerwca 2007 r. odbył się III Zjazd Absolwentów miejscowego Liceum. 
Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu >>


 

 W dniu 30 czerwca 2006 r. na Rynku Wielkim w Zamościu zorganizowano uroczystości związane ze 125-leciem Zamojskiej Straży Pożarnej połączone z Powiatowym Dniem Strażaka i nadaniem Sztandaru Komendzie Miejskiej PSP w Zamościu. W uroczystościach uczestniczyli strażacy ochotnicy z Gminy Grabowiec: dwóch w kompanii reprezentacyjnej i trzech w poczcie sztandarowym ze sztandarem Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Grabowcu na czele z Bogusławem Greniukiem - Komendantem Gminnym Program uroczystości:10:00 Msza św. w intencji strażaków i poświęcenie Sztandaru;12:00 Uroczystości oficjalne na Rynku Wielkim;14:00 Festyn strażacki na Rynku Wielkim.

 


 


 W dniu 10 czerwca 2007 r. w Niewirkowie Gmina Miączyn odbyły się zawody  sportowo-pożarnicze.Z terenu gminy Grabowiec w zawodach uczestniczyło 9 drużyn w grupie „A” z jednostek OSP: Grabowiec, Grabowiec-Góra, Ornatowice, Tuczępy, Majdan Tuczępski, Skomorochy Małe, Rogów, Wolica Uchańska, Wólka Tuczepska i 3 drużyny młodzieżowe z OSP Grabowiec, Tuczępy i Grabowiec-Góra. I miejsce zajął Grabowiec, II Grabowiec Góra i III Wolica Uchańska. W MDP I miejsce Grabowiec, II Grabowiec Góra i III Tuczępy.

 


 

3 Maja 2007.

W dniu 3 Maja 2007 roku, w Grabowcu odbyły się uroczystości związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja. Uroczystość rozpoczął przemarsz Pocztów Sztandarowych od budynku GOK do kościoła a następnie na placu przed budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury odbyły się występy amatorskich zespołów tanecznych oraz koncert kapeli ludowej pod kierunkiem K. Świcy. Foto: Dominik Kordyś.

 


 

21.03.2007 r. Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej.
Wzorem lat ubiegłych, Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Grabowcu przy współudziale dyrektorów szkół i wójta Gminy - przeprowadził wśród młodzieży szkolnej eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”. Eliminacje gminne dla młodzieży grabowieckich szkół zorganizowane były w trzech grupach wiekowych i odbyły się w dniach 12,13 marca w tut. Urzędzie Gminy..: Więcej >>Do eliminacji powiatowych wytypowano uczni: Szkoła Podstawowa w Grabowcu - Michał Halicki, Gimnazjum - Paulina Błaszczuk i Szkoła Ponadgimnazjalna - Marcin Boczkowski. Eliminacje powiatowe odbędą się 30 marca br. o godzinie 10:00 w świetlicy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu, ul. Kilińskiego 62.

 


26.02.2007 r. Wystawa "Cmentarze Pogranicza"Otwarcie wystawy "Cmentarze pogranicza", odbyło się 04 marca 2007 r. (niedziela) o godz. 13:00 w sali "starej plebanii" w Grabowcu. Organizatorzy: Towarzystwo dla Natury i Człowieka przy współpracy z Kołem Terenowym PTTK w Grabowcu.Projekt "Cmentarze pogranicza" realizowany jest przez Towarzystwo dla Natury i Człowieka od 2005 roku. Ma on na celu ratowanie opuszczonych nekropolii - głównie obrządku wschodniego - na terenie Lubelszczyzny. ...Chcemy to osiągnąć poprzez organizowanie prac porządkowych i remontowo-konserwatorskich, inwentaryzację i dokumentację cmentarzy, lecz także poprzez inspirowanie i wspieranie lokalnych inicjatyw oraz współpracy na rzecz ratowania zabytkowych nekropolii i edukację w tej dziedzinie... Więcej: www.cmentarzepogranicza.pl.

 


21.02.2007 r. Wybory sołtysów. W dniu 20 lutego br. zakończyły się zebrania wiejskie w sprawie wyborów sołtysów. W siedmiu sołectwach na 24, uczestnicy zebrania zdecydowali o zmianie sołtysa na nowa kadencję 2007-2010, a mianowicie: w Cieszynie, Dańczypolu, Siedlisku, Czechówce, Hołużnym, Kol. Ornatowice i Szczelatynie. Wykaz sołtysów po zmianach na stronie BIP Urzędu Gminy. Wykaz sołtysów do druku. Plik pdf.05.02.2007 r. Wybory do Izby Rolniczej. Uchwałą nr 10/2006 Krajowej Rady Izb Rolniczych z dnia 12 października 2006 roku zostały zarządzone wybory do izb rolniczych, w tym do Izby Rolniczej Województwa Lubelskiego. Wybory na terenie tut. Gminy odbyły się w dniu 4 lutego 2007 roku (niedziela).Obwieszczenie o wyniku wyborów >>
Więcej informacji na stronie internetowej Lubelskiej Izby Rolniczej: http://www.lir.lublin.pl

 


 

05.01.2007 r.

W dniu 04 stycznia br. wezwano straż pożarną do palącego się kurnika w Grabowcu. Po przybyciu ratowników pożarem objęty był cały budynek, a drugi w bliskim sąsiedztwie był zagrożony pożarem. Niebezpieczeństwo zwiększały znajdujące się w pobliżu zbiorniki na propan-butan. 35 ratowników prawie 4 godziny zmagało się z szalejącym pożarem. Na szczęście wewnątrz kurnika nie było drobiu.

Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 22
· Najnowszy użytkownik: doterlepu1976
TPG - ORGANIZACYJNE
CELE TOWARZYSTWA
ZARZĄD
STATUT
DOKUMENTY TPG
KORESPONDENCJA
WYDARZENIA

GAZ ŁUPKOWY
WYSTAWY
KONKURSY
DOŻYNKI GMINNE
ZJAZDY ABSOLWENTÓW LO
WYDARZENIA 2005
WYDARZENIA 2006
WYDARZENIA 2007
WYDARZENIA 2008
WYDARZENIA 2009
WYDARZENIA 2011
WYDARZENIA 2014


 

GRABOWIEC
WZMIANKI HISTORYCZNE
JUBILEUSZE I ROCZNICE
IZBA PAMIĘCI
TWÓRCA LUDOWY
NOCLEGI
STOWRZYSZENIE ABSOLW. LO
GRABOWIEC Z LOTU PTAKA
SKOROWIDZE AKT METRYKALNYCH
ROZKŁAD JAZDY BUS..
RESTAURACJA 'AMELIA'

Z ARCHIWUM KLISZ FOTOGRAFICZNYCH

GMINA GRABOWIEC
MAPA GMINY
PLANY ROZWOJU GMINY
STRATEGIA ROZWOJU GMINY
W MEDIACH O GMINIE
PARAFIA GRABOWIEC
PARAFIA TUCZĘPY
WSPOMNIENIA
HONOROWY OBYWATEL
ZASŁUŻONY OBYWATEL
KOŁO PSZCZELARZY
CMENTARZE
REZERWATY I PARKI
FOTO-GALERIA
FOTOREPORTAŻ
LUDZIE Z PASJĄ
FOTKI TADEUSZA KĄKOLA

GRABOWIEC W INTERNECIE

WSPÓŁDZIAŁAMY

Wygenerowano w sekund: 0.01 trulib.blogspot.com