Download: Album Jubileuszowy. Grabowiec 750 lat.
Download > PUBLIKACJE > Album Jubileuszowy. Grabowiec 750 lat.

Album Jubileuszowy. Grabowiec 750 lat. Do Internetu-pdf


Album powstał z okazji jubileuszu 750-lecia Grabowca, który przypadał w roku 2018 a tym samym w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Niniejsza publikacja zawiera rys historyczny Grabowca i wiele zdjęć dotychczas nie publikowanych. Prezentowane są fotografie archiwalne i współczesne, które niekiedy wzajemnie się nakładają obrazując zmiany jakie zaszły w Grabowcu na przestrzeni minionych lat. Dokumentacja fotograficzna obejmuje ponad stuletni okres w dziejach naszej miejscowości. Począwszy od zdjęć mieszkańców Grabowca powołanych do armii carskiej w roku 1915 poprzez kolejne lata i dekady aż do okresu współczesnego. Archiwalne zdjęcia pobudzą wyobraźnię Czytelnika - starszym przywołają wspomnienia a młodszym zaprezentują Grabowiec i ludzi, których już nie ma wśród nas. Wiele jest aspektów fotografii, jeden wydaje się najważniejszy i ciągle nie docenia -ny. Jest nim zdolność przekazywania pamięci o przeszłości. Każda fotografia coś mówi i coś znaczy. Nawet te najbardziej zwyczajne po latach stanowią dokument - często dziś lekceważonych i niezauważanych wydarzeń. To dzięki fotografii widzimy realny obraz minionych lat.

Zapraszam do lektury i wspomnień..

Tadeusz Halicki
Aktualizacja pliku pdf- 5.07.2022 r

p/s
Wiele zebranych zdjęć, które nie mogłem zamieścić w wydaniu pierwszym, publikuję w drugim wydaniu Albumu w wersji internetowej w trzech tomach.
Strona domowa
Strona domowa
Zrzut ekranu
Zrzut ekranu
Kalendarz
Admin
sierpień 17 2019 20:29:06
Pobrań
Pobierz 573
Informacje
Wersja: Do Internetu-pdf
© Tadeusz Halicki

Pobierz:
Pobierz
(27,9 MB)
Statystyka Łącznie plików: 16
Łączna liczba pobrań: 12293
Najpopularniejszy plik: GRABOWIEC 750 LAT. ALBUM JUBILEUSZOWY. Wyd. 2. Tom III [ 1560 ]
Najnowszy plik: Jak zbudowałem własną siłownię wiatrową o mocy ok. 1,5 kV. [ 39 ]