Nawigacja
DOŻYNKI GMINNE - 2012

 


DOŻYNKI GMINNE - 2012

 

Fotoreprtaż >>

 W minioną niedzielę - 2 września br. mszą św. przy ołtarzu polowym obok kościoła parafialnego w Grabowcu rozpoczęły się dożynki gminne.

 Program uroczystości dożynkowych:

9:30 - Korowód dożynkowy

9:40 - Powitanie gości

10:00 - Msza św. dziękczynna

12:00 - Festyn dożynkowy na grabowieckim rynku

- prezentacja wieńców dożynkowych,

- degustacja potraw regionalnych,

- występy zespołów muzycznych,

- plac zabaw dla najmłodszych.

 


 

W niedzielę, 2 września 2012 roku w Grabowcu, odbyły się Dożynki Gminno Parafialne. Tegoroczne święto plonów zostało zorganizowane w nieco innej formie niż przed laty. Msza Święta Dziękczynna została odprawiona w plenerze na ołtarzu przy kościele parafialnym w Grabowcu. Festyn dożynkowy odbył się na rynku w Grabowcu, podczas imprezy można było degustować potrawy regionalne przygotowane przez gospodynie z Grabowca i Grabowiec Góry.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się wyjątkowe wieńce przygotowane przez sołectwa: Wólka Tuczępska, Grabowiec, Ornatowice, Skomorochy, Hołużne, Bereść, Rogów, Wolica Uchańska, Skibice.
Podczas występów muzycznych swe umiejętności zaprezentował Chór Kościelny, Chór z Ornatowic, Kapela Ludowa Gminnego Ośrodka Kultury w Grabowcu oraz zespół Kropka.pl, dla którego był to debiutancki występ.
Grupa Kropka.pl istnieje zaledwie od dwóch miesięcy w składzie znajdują się: Dominik Staszczuk – uczęszczający wcześniej na zajęcia nauki gry na gitarze w pracowni muzycznej GOK, Tomasz Lipiak (klawisze) – uczeń szkoły Yamaha, prowadzącej naukę gry przed kilku laty w GOK, Konrad Tabała (gitara) raz Mateusz Cichy (perkusja).
Zespół przygotował instruktor muzyki Gminnego Ośrodka Kultury w Grabowcu – Karol Chilewicz, który pomagał im podczas występu akompaniując gitarą basową.
Pomimo małego doświadczenia i krótkiego czasu działania, utwory przygotowane przez zespół cieszyły się wielkim zainteresowaniem a ich występ, który przewidziany był na około 30 minut zamienił się w kilkugodzinny występ.
Nie zabrakło również zabawy z Kapelą ludową, która umilała czas i porwała do tańca starsze pokolenie biorące udział w imprezie.
Oprócz atrakcji muzycznych dla najmłodszych uczestników imprezy, przygotowany był plac zabaw, na którym znajdowały się zjeżdzalnie dmuchane, trampolina oraz stoisko z upominkami.
Zapraszamy do relacji fotograficznej z Dożynek Gminno Parafialnych w Grabowcu.

Tekst ze strony: http://www.dolina.grabowiec.pl/