Kwintent męski z Gdeszyna w grabowieckim kościele.

2020-01-18

29 grudnia 2019 roku w kościele parafialnym w Grabowcu wystąpił kwintet męski z Gdeszyna z koncertem kolęd i pastorałek.

W zespole grał na saksofonie i śpiewał Edward Kanikuła z Grabowczyka...


Chór "Knieja" pod batutą Edwarda Kanikuły śpiewa kolędy

2020-01-17

12 stycznia 2020 roku w kościele parafialnym w Grabowcu, kolędy śpiewał Chór "Knieja" pod batutą Edwarda Kaniukuły...


Wycieczka do Lwowa 23.05.2008 r.

2020-01-02

Publikuję archiwalny film z wycieczki do Lwowa. Była to wycieczka w dniach 23-26 maja 2008 roku zorganizowana przez Stanisława Senkowskiego dla Koleżanek i Kolegów absolwentów rocznika 1965 z Liceum w Grabowcu. Bardzo poznawcza i trochę nostalgiczna podróż do Kresów Wschodnich, czyli dawnych terenów II Rzeczypospolitej. W bogatym programie były miejsca, które wpłynęły na dzieje Rzeczypospolitej, a także te związane z „Trylogią” Sienkiewicza. Na trasie był Lwów, Krzemieniec – rodzinne miasto Słowackiego, Olesko, gdzie urodził się król Jan III Sobieski. Cerkwie, kościoły, wspaniałe rezydencje, zamki i twierdze świadczą o długiej i bogatej historii tych rejonów. Więcej zdjęć z tej wycieczki...


Warto przeczytać. Wyzwolenie czy zniewolenie?

2019-12-09

Najstarszy polski tygodnik - ukazuje się od 1941 roku
Wyzwolenie czy zniewolenie?

Od kilku dni prawicowa część internetu trzęsie się w spazmach świętego oburzenia. W ten niebezpieczny dla zdrowia stan wprowadziła wielu, skądinąd poczciwych ludzi wypowiedź lidera SLD, Włodzimierza Czarzastego. Stwierdził on na antenie TVP, że Armia Czerwona, która w 1944 roku wkroczyła na tereny Polski, wyzwalała kraj spod niemieckiej okupacji...


Zmarł Stanisław Senkowski

2019-11-22

Z wielkim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że dzisiaj około godz. siódmej zmarł po ciężkiej chorobie Stanisław Senkowski - wiceprezes Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego w Grabowcu.

Msza św. pogrzebowa odprawiona będzie 25 listopada 2019 r., (poniedziałek) o godz. 12:00 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego przy ul.Grottgera w Chełmie.

Ostatnie pożegnanie zmarłego Stanisława, będzie możliwe w domu pogrzebowym przy ulicy Szpitalnej w Chełmie, w niedzielę 24.11.2019 r., o godz. 15:00.  

Serdeczne wyrazy współczucia Rodzinie w imieniu Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego w Grabowcu -  składa Zarząd Stowarzyszenia.

Kondolencje Rodzinie Zmarłego Stanisława składa Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Grabowca.


Na cmentarzu w Dubience - 23.10.2019 r.

2019-10-24

23 października br. z kol. Wiesławem Orzechowskim byłem na cmentarzu w Dubience. Zaplliśmy tam znicze na grobach śp. Stanisławy Banaszkiewicz (szanowanej i lubianej nauczycielki j.polskiego w grabowieckim liceum) i śp. Franciszka Krakiewicza (także nauczyciela w Grabowcu do roku 1939, a w okresie okupacji niemieckiej bohaterskiego żołnierza Armii Krajowej)...


Remont budynku Ośrodka Zdrowia w Grabowcu na 13.10.2019 r.

2019-10-13

Dobiegają końca prace przy elewacji budynku ośrodka zdrowia. Zakończono wymianę dachu, wykonano odwodnienia wokół budynku, schody (od strony południowej) i podjazd dla inwalidów. Nadal trwają prace przy wymianie instalacji elektrycznej i tynkach w pomieszczeniach piwnic.

Remont rozpoczęto 13 kwietnia br.

Kilka zdjęć z 13 października br...


Przebudowa drogi powiatowej nr 3230L Skierbieszów – Grabowiec – Hrubieszów na odcinku Wolica Uchańska – Grabowiec Góra (etap II)

2019-10-10

Aktualnie trwa przebudowa drogi powiatowej nr 3230L Skierbieszów – Grabowiec – Hrubieszów na odcinku Wolica Uchańska – Grabowiec Góra (etap II).

Zakres rzeczowy obejmuje:

1) przebudowę drogi powiatowej – ok. 7,8 km (klasa drogi – Z) 2) roboty przygotowawcze i rozbiórkowe 3) wykonanie podbudowy na poszerzeniach jezdni z kruszyw łamanych 4) wykonanie wyrównania istniejącej podbudowy mieszanką mineralno-bitumiczną 5) warstwa wiążąca 6) warstwa ścieralna 7) wykonanie obustronnych poboczy 8) przebudowa zjazdów 9) przebudowa skrzyżowań 10) odtworzenie rowów przydrożnych i oczyszczenie przepustów 11) wykonanie oznakowania pionowego i poziomego 12) montaż znaku aktywnego D-6 w km 13+800 13) roboty wykończeniowe. 


Wymiana ogrodzenia cmentarza w Grabowcu

2019-10-10

W miesiącu sierpniu rozpoczęto wymianę ogrodzenia grabowieckiego cmentarza. Na koniec września br. wymurowano słupy z czerwonej cegły i zabetonowano metalowe słupki. Kolejnym etapem będzie zamontowanie metalowych przęseł płotu, nowej bramy i furtki. Wykonawcą metalowych części ogrodzenia jest miejscowy rzemieślnik - Józef Chwedyk, którego wytwory znane są z solidności i staranności wykonania.

Prezentuję kilka zdjęć z opisanych prac...


Felieton z tygodnika Myśl Polska "W Nibylandii wybory"

2019-10-09

Felieton przed wyborami z tygodnika Myśl Polska

(Myśl Polska Najstarszy polski tygodnik - ukazuje się od 1941 roku)

W Nibylandii wybory

Pewnie i dobrze, ze Prezydent nasz umiłowany skrócił okres kampanii wyborczej do niezbędnego minimum. Właściwie mógł jeszcze bardziej poucinać wszystkie terminy i zaoszczędzić wszystkim sztabom wydatków na banery, plakaty czy co tam jeszcze służy, żeby wyeksponować swoją fizjonomię. Bo na tym – na pokazywaniu jaki jestem nieogolony, albo jaka jestem ładnie umalowana - polega prezentacja kandydata starającego się o poparcie oszołomionego wyborcy...


Wydałem na siebie wyrok

2019-09-30

Polecam artykuł w tygodniku Myśl Polska.

W związku z 85-tymi urodzinami jednego z najwybitniejszych polskich aktorów – Ryszarda FILIPSKIEGO, przypominamy wywiad udzielony dokładnie 20 lat temu, w 1999 roku, red. Konradowi RĘKASOWI, opublikowany na łamach tygodnika „Myśl Polska”.