Aktualnie online
» Gości online: 2

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 22
» Najnowszy użytkownik: doterlepu1976
TPG - ORGANIZACYJNE
WYDARZENIA
GRABOWIEC
WZMIANKI HISTORYCZNE
JUBILEUSZE I ROCZNICE
IZBA PAMIĘCI
TWÓRCA LUDOWY
NOCLEGI
STOWRZYSZENIE ABSOLW. LO
GRABOWIEC Z LOTU PTAKA
SKOROWIDZE AKT METRYKALNYCH
ROZKŁAD JAZDY BUS..
RESTAURACJA 'AMELIA'

GMINA GRABOWIEC
GRABOWIEC W INTERNECIE
WSPÓŁDZIAŁAMY

Szanowni Państwo, mamy przyjemność zaprezentować Państwu Grabowiec i Gminę Grabowiec, położoną w województwie lubelskim, powiecie zamojskim.
Teren Gminy Grabowiec to region o wysokich walorach przyrodniczych - cennych dla tych Państwa, którzy pragną dla swoich rodzin czystego środowiska, bezpieczeństwa i ciszy.
Zapraszamy Państwa do czytania Portalu Internetowego Towarzystwa, w którym prezentujemy wszechstronnie Grabowiec i Gminę oraz ważniejsze epizody z historii. Mamy także nadzieję, że wirtualna wędrówka po Portalu internetowym zachęci Państwa do rzeczywistego odwiedzenia naszej miejscowości oraz ciekawych i malowniczych terenów Gminy Grabowiec.


  Jeśli chcesz pomóc w rozwijaniu tego Portalu, przyślij zdjęcia, napisz artykuł, dodaj news'a z wydarzeń regionalnych związanych z tematyką Portalu. Zapraszamy do współpracy. Wszelkie materiały prosimy przesyłać na podany w stopce adres e-mail administratora.

Zarząd  TPG


Deklaracja członkowska do pobrania: - plik pdf >>   - plik rtf >>
 

ALBUMY PREZENTOWANE W GOOGLE - ZAPRASZAM
Warto przeczytać. Wyzwolenie czy zniewolenie?

2019-12-09

Najstarszy polski tygodnik - ukazuje się od 1941 roku
Wyzwolenie czy zniewolenie?

Od kilku dni prawicowa część internetu trzęsie się w spazmach świętego oburzenia. W ten niebezpieczny dla zdrowia stan wprowadziła wielu, skądinąd poczciwych ludzi wypowiedź lidera SLD, Włodzimierza Czarzastego. Stwierdził on na antenie TVP, że Armia Czerwona, która w 1944 roku wkroczyła na tereny Polski, wyzwalała kraj spod niemieckiej okupacji...


Zmarł Stanisław Senkowski

2019-11-22

Z wielkim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że dzisiaj około godz. siódmej zmarł po ciężkiej chorobie Stanisław Senkowski - wiceprezes Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego w Grabowcu.

Msza św. pogrzebowa odprawiona będzie 25 listopada 2019 r., (poniedziałek) o godz. 12:00 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego przy ul.Grottgera w Chełmie.

Ostatnie pożegnanie zmarłego Stanisława, będzie możliwe w domu pogrzebowym przy ulicy Szpitalnej w Chełmie, w niedzielę 24.11.2019 r., o godz. 15:00.  

Serdeczne wyrazy współczucia Rodzinie w imieniu Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego w Grabowcu -  składa Zarząd Stowarzyszenia.

Kondolencje Rodzinie Zmarłego Stanisława składa Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Grabowca.


Na cmentarzu w Dubience - 23.10.2019 r.

2019-10-24

23 października br. z kol. Wiesławem Orzechowskim byłem na cmentarzu w Dubience. Zaplliśmy tam znicze na grobach śp. Stanisławy Banaszkiewicz (szanowanej i lubianej nauczycielki j.polskiego w grabowieckim liceum) i śp. Franciszka Krakiewicza (także nauczyciela w Grabowcu do roku 1939, a w okresie okupacji niemieckiej bohaterskiego żołnierza Armii Krajowej)...


Remont budynku Ośrodka Zdrowia w Grabowcu na 13.10.2019 r.

2019-10-13

Dobiegają końca prace przy elewacji budynku ośrodka zdrowia. Zakończono wymianę dachu, wykonano odwodnienia wokół budynku, schody (od strony południowej) i podjazd dla inwalidów. Nadal trwają prace przy wymianie instalacji elektrycznej i tynkach w pomieszczeniach piwnic.

Remont rozpoczęto 13 kwietnia br.

Kilka zdjęć z 13 października br...


Przebudowa drogi powiatowej nr 3230L Skierbieszów – Grabowiec – Hrubieszów na odcinku Wolica Uchańska – Grabowiec Góra (etap II)

2019-10-10

Aktualnie trwa przebudowa drogi powiatowej nr 3230L Skierbieszów – Grabowiec – Hrubieszów na odcinku Wolica Uchańska – Grabowiec Góra (etap II).

Zakres rzeczowy obejmuje:

1) przebudowę drogi powiatowej – ok. 7,8 km (klasa drogi – Z) 2) roboty przygotowawcze i rozbiórkowe 3) wykonanie podbudowy na poszerzeniach jezdni z kruszyw łamanych 4) wykonanie wyrównania istniejącej podbudowy mieszanką mineralno-bitumiczną 5) warstwa wiążąca 6) warstwa ścieralna 7) wykonanie obustronnych poboczy 8) przebudowa zjazdów 9) przebudowa skrzyżowań 10) odtworzenie rowów przydrożnych i oczyszczenie przepustów 11) wykonanie oznakowania pionowego i poziomego 12) montaż znaku aktywnego D-6 w km 13+800 13) roboty wykończeniowe. 


Wymiana ogrodzenia cmentarza w Grabowcu

2019-10-10

W miesiącu sierpniu rozpoczęto wymianę ogrodzenia grabowieckiego cmentarza. Na koniec września br. wymurowano słupy z czerwonej cegły i zabetonowano metalowe słupki. Kolejnym etapem będzie zamontowanie metalowych przęseł płotu, nowej bramy i furtki. Wykonawcą metalowych części ogrodzenia jest miejscowy rzemieślnik - Józef Chwedyk, którego wytwory znane są z solidności i staranności wykonania.

Prezentuję kilka zdjęć z opisanych prac...


Felieton z tygodnika Myśl Polska "W Nibylandii wybory"

2019-10-09

Felieton przed wyborami z tygodnika Myśl Polska

(Myśl Polska Najstarszy polski tygodnik - ukazuje się od 1941 roku)

W Nibylandii wybory

Pewnie i dobrze, ze Prezydent nasz umiłowany skrócił okres kampanii wyborczej do niezbędnego minimum. Właściwie mógł jeszcze bardziej poucinać wszystkie terminy i zaoszczędzić wszystkim sztabom wydatków na banery, plakaty czy co tam jeszcze służy, żeby wyeksponować swoją fizjonomię. Bo na tym – na pokazywaniu jaki jestem nieogolony, albo jaka jestem ładnie umalowana - polega prezentacja kandydata starającego się o poparcie oszołomionego wyborcy...


Wydałem na siebie wyrok

2019-09-30

Polecam artykuł w tygodniku Myśl Polska.

W związku z 85-tymi urodzinami jednego z najwybitniejszych polskich aktorów – Ryszarda FILIPSKIEGO, przypominamy wywiad udzielony dokładnie 20 lat temu, w 1999 roku, red. Konradowi RĘKASOWI, opublikowany na łamach tygodnika „Myśl Polska”.


80. rocznica podstępnej napaści Armii Czerwonej na Polskę

2019-09-19

80 lat temu, 17 września 1939 r., łamiąc obowiązujący polsko-sowiecki pakt o nieagresji, Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując tym samym ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow. Konsekwencją sojuszu dwóch zbrodniczych totalitaryzmów był rozbiór osamotnionej w walce Polski. 25 września 1939 roku sowieci dotarli do Grabowca.

Tradycyjnie, od roku 1989 w ostatnią niedzielę września, czczona jest pamięć o zamordowanych, rannych polskich żołnierzach ze szpitala polowego w Grabowcu.  
 25 września 1939 roku, oddziały sowieckie dotarły do Grabowca. Cofające się przed Niemcami, polskie oddziały stoczyły w rejonie Grabowca krótką walkę z żołnierzami Armii Czerwonej. W Grabowcu pozostał mały szpital polowy, z rannymi polskimi żołnierzami i lekarzami oficerami...   


GRABOWIEC 750 LAT. ALBUM JUBILEUSZOWY. Wydanie II w trzech tomach.

2019-09-06

Zapowiadana  wcześniej publikacja "GRABOWIEC 750 LAT. ALBUM JUBILEUSZOWY", wydanie II - jest już dostępna w wersji internetowej w plikach pdf.

W dniu dzisiejszym publikuję dwa tomy Albumu, trzeci tom ukaże się wkrótce z uwagi na ciągłe uzupełnienia i korekty...

27.09.2019. Opublikowałem trzeci tom Albumu - zapraszam...


Zjazd absolwentów Liceum Ogólnokształcącego w Grabowcu

2019-08-26

UWAGA - Zjazd absolwentów Liceum Ogólnokształcącego w Grabowcu  wszystkich roczników.

Informujemy, że w dniu 7 września 2019 r., (sobota) absolwenci LO w Grabowcu – maturzyści  organizują zjazd koleżeński w miejscowości Nieledew w lokalu  przy drodze powiatowej do Hrubieszowa (obok skrzyżowania z drogą do Leopoldowa) ...